Wiadomości

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej 3,5-letniego Kacperka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę w rzece Kwisa w Nowogrodźcu znaleziono ciało chłopca. Jak informuje policja, najprawdopodobniej, to poszukiwany od dwóch tygodni 3,5-letni Kacperek – informuje RMF.

Poszukiwania zaginionego chłopca trwały od poniedziałku 27 kwietnia. Wtedy ojciec, pod którego opieką był Kacper, zgłosił jego zaginięcie. W sobotę w rzece odnaleziono ciało. Prawdopodobnie jest to ciało 3,5-letniego chłopca.

Funkcjonariusze prowadzili nieprzerwanie poszukiwania od dwóch tygodni – przeczesano łącznie 500 hektarów – tereny otwarte, leśne, przyrzeczne oraz kolejowe. Niemal każdego dnia sprawdzane są również tereny wodonośne – z łodzi i pontonów, jak i przez policyjnych nurków. W akcji brał udział m.in. policyjny śmigłowiec, drony, łodzie z sonarami, roboty podwodne oraz system trackerów gps umożliwiający bieżącą analizę sprawdzonego terenu.

Ciało chłopca zostało znalezione w Kwisie kilkaset metrów od miejsca, gdzie Kacper widziany był po raz ostatni – niedaleko działek między wiaduktem kolejowym i drogowym. Na miejsce jedzie teraz prokurator.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!