Wiadomości

Totalny odlot Tomasza Lisa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz trudniej dopatrzyć się choćby krzty logiki w tym, co wypisuje redaktor naczelny polskojęzycznej mutacji „Newsweeka”. Oto bowiem doszedł on do wniosku, iż ISIS osiągnęła w Polsce „prawie wszystkie swoje cele”.

„Zamachy są być może celem samym w sobie dla zwyrodnialców, którzy ich dokonują. Ale dla Państwa Islamskiego są jedynie środkiem do osiągnięcia prawdziwych celów. Wywołać strach. Ten, biorąc pod uwagę sondaże, rzeczywiście w Polsce zapanował” – pisze Tomasz Lis.

Tak więc jego zdaniem celem ISIS nie jest ekspansja wojującego islamu, ale wywołanie strachu przed nim, tak by nie mógł się on rozprzestrzeniać. Teza to, przyznajmy, wręcz karkołomna… Ale Tomasz Lis być może w to wierzy, a już na pewno jest przekonany, że są w stanie w to uwierzyć czytelnicy jego „przemyśleń”.

„Jest tylko jeden duży europejski kraj, w którym ISIS osiągnęło prawie wszystkie swoje cele. To Polska. Nie były tu nawet potrzebne zamachy. Wystarczyła władza gotowa, by ubić na nich polityczny interes” – dodaje więc, sprawiając wrażenie, jakby w te absurdalne tezy naprawdę wierzył.

A być może jedynie udaje?

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!