Wiadomości

“Totalni” nie wpuszczą polityków PiS do budynku Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Państwo polskie jest w rękach szajki. Musimy powiedzieć nie. Koalicja samorządowców z PiS to zdrada polskiej demokracji, polskiej wolności – stwierdził Józef Pinior, były senator Platformy Obywatelskiej i działacz Solidarności, zamieszany w aferę korupcyjną, który najwyraźniej uważa, że partie i ugrupowania wyborcze mogą zawierać wyłącznie z PO.

– Będziemy wspierać protest – dodaje sugerując, że urzędnicy zaprotestują przeciw tej koalicji.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich dniach porozumiało się z Bezpartyjnymi Samorządowcami, tworząc w dolnośląskim sejmiku wojewódzkim koalicję. Dało to większość koalicjantom do samodzielnego rządzenia w tym regionie.

Józef Pinior to były działacz Platformy Obywatelskiej i były członek Solidarności, a także zamieszany w aferę korupcyjną polityk jest przeciwny nowej koalicji.

W wywiadzie dla portalu GazetaWrocławska.pl stwierdza, że takie układanie się w sejmikach jest „niedemokratyczną zdradą”. Jak sugeruje, urzędnicy urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu zamierzają wszcząć protest, zaś sam Pinior zapewnia, że będzie ich w tym ewentualnym proteście wspierał.

– Państwo polskie jest w rękach szajki, która chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Musimy powiedzieć nie. Koalicja samorządowców z PiS to zdrada polskiej demokracji, polskiej wolności – mówi Pinior portalowi.

Jak wskazuje, protest urzędników może się odbyć. – Będziemy ich w tym proteście wspierać – zapewnia.

/TVP Info.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!