Wiadomości

Totalne zidiocenie. Aktywiści kładli się na ziemi w kościele

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aktywiści z grupy Extinction Rebellion pajacowali w katedrze w Kolonii. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa wyszli z ław i położyli się na posadzce, udając martwych. Niemiecka prawica nie kryje oburzenia po happeningu.

W trackie uroczystości Trzech Króli aktywiści zaczęli wychodzić z kościelnych ław przed rozpoczęciem nabożeństwa, którzy położyli się na kościelnej podłodze, udając martwych, przed ołtarzem wywieszono baner, a z głośników kobiecy głos zaczął mówić o degradacji środowiska i wytykać niemieckim politykom i Kościołowi rzekomy brak zaangażowania.

Policja w Kolonii prowadzi śledztwo ws. dwunastu osób biorących udział w demonstracji. Co najmniej jedna z nich stawiała opór podczas wyprowadzania z kościoła i w efekcie dwie osoby związane z katedrą zostały ranne. Postępowanie prowadzone jest w sprawie naruszenia ustawy o zgromadzeniach i wtargnięcia na teren świątyni.

– Podszedłem do mikrofonu i zwróciłem uwagę, że Kościół również jest zaangażowany w zachowanie działa stworzenia, ale chcemy celebrować nabożeństwo – powiedział dziekan katedry Robert Kleine w rozmowie z “Frankfurter Rundschau”.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!