Europa Wiadomości

Tommy Robinson został zwolniony z więzienia za kaucją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl Tommy Robinson (a właściwie Stephen Christopher Yaxley-Lennon) został zwolniony za kaucją po tym, jak wygrał dzisiaj apelację w sprawie o rzekomą obrazę sądu, gdy relacjonował procesy muzułmańskich gangów gwałcicieli.

35-letni Robinson przyznał się do winy i otrzymał w maju 13-miesięczny wyrok więzienia po tym, jak został aresztowany przed sądem w Leeds Crown Court. W sądzie apelacyjnym sędzia Lord Burnett orzekł, że sędzia który go uwięził popełnił „techniczne usterki” i uchylił jego wyrok.

Dzisiejszy wyrok nie oznacza bynajmniej, że Robinson został oczyszczony z zarzutów. Stanie przed sądem w Leeds jeszcze raz i z wolnej stopy.

Jak relacjonuje dziennik „The Independent”, zwolennicy uwolnionego działacza świętują przed gmachem sądu. David Scott, który czekał przed budynkiem, powiedział reporterowi: „Wspaniały wyrok. Myślę, że jest to najlepsze, na co możemy w tej chwili liczyć. Mam nadzieję, że to dobry początek na sprzeciw wobec tego, co poszło nie tak z tym krajem”.

Inny zwolennik, Vince Cawthron, powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, Tommy wróci do rodziny w ciągu kilku godzin”.

To niewątpliwy sukces lecz nie koniec walki. Sprawę ta będziemy monitorować na bieżąco.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!