Wiadomości

Tomasz Grodzki zdradził, jakie ma polityczne aspiracje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tomasz Grodzki potwierdził, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie startował do Senatu. Pprzyznał, że wolałby być marszałkiem izby wyższej niż ministrem zdrowia.

Tomasz Grodzki był gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Polityk Platformy Obywatelskiej zapewnił, że wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych do Senatu. Grodzki został też zapytany, czy w przyszłej kadencji wolałby być bardziej marszałkiem izby wyższej, czy ministrem zdrowia. – Jeśli pan pyta o ten wybór, to nie ulega wątpliwości, że marszałkiem Senatu – przyznał bez zastanowienia.

Senator PO wyjaśnił, jak wygląda „realna władza” na poszczególnych stanowiskach. Z jednej strony jest siła wykonawcza a z drugiej legislacyjna. Grodzki zwrócił uwagę na niedawne sukcesy izby wyższej. Wspomniał o ostatniej ustawie o jakości w ochronie zdrowia. Marszałek Senatu wrócił jeszcze do lex TVN.

Grodzki zapewnił również podczas rozmowy, że pakt senacki „ma się bardzo dobrze i postępuje godnie z planem”. Polityk Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda ma czas do połowy sierpnia, aby ogłosić termin wyborów. – Zapewniał, że pakt senacki do tego czasu będzie kompletny i gotowy – mówił Grodzki.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!