Wiadomości

Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy w zawieszeniu w związku z organizacją lotu do Smoleńska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były szef kancelarii premiera Tomasz Arabski skazany na 10 miesięcy więzienia w związku z organizacją lotu do Smoleńska. Sąd uznał, że od 16 marca do 10 kwietnia nie dopełnił swoich obowiązków. Kara została warunkowo zawieszona na 2 lata.

Oskarżeni w sprawie to – poza byłym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013 Tomaszem Arabskim – dwoje urzędników kancelarii premiera – Monika B. i Miłosław K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie – Justyna G. i Grzegorz C.

W mowach końcowych prokurator zawnioskował o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Arabskiego. Kar w zawieszeniu zażądał także dla pozostałych oskarżonych. Większość pełnomocników wniosła o uznanie winy pięciorga oskarżonych. pozostawiając do uznania sądu rozstrzygnięcie o karach. Jedynie jeden z tych pełnomocników – mec. Stefan Hambura – zawnioskował o karę trzech lat bezwzględnego więzienia dla Arabskiego. O zbliżone kary bezwzględnego więzienia zawnioskował też wobec pozostałych urzędników. Obrońcy oskarżonych apelowali o wyrok sprawiedliwy, a takim w ich ocenie będzie uniewinnienie wszystkich oskarżonych.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!