Wiadomości

Tokio 2020: Mamy medal w zapasach! To już czwarty medal Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich! Polak w walce o trzecie miejsce w stylu klasycznym w kategorii 97 kg pokonał Gruzina Aleksa Gergo Szoke 9:0. Dla 30-letniego Polaka to absolutnie największy sukces w karierze.

Do tej pory Polak nie stał na podium żadnego mistrzowskiego turnieju. Dwukrotnie był piąty w czempionacie globu i to były jego najlepsze wyniki.

W Tokio w 1/8 finału wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achourim 10:0, a w ćwierćfinale – po wyrównanym pojedynku – z Amerykaninem Tracym Hancockiem 4:3. W półfinale Michalik, którego siostra Monika zdobyła olimpijski brąz w Rio de Janeiro, nie sprostał faworytowi tej konkurencji Musie Jewłojewowi, przegrywając 1:7.

Nasz reprezentant miał więcej czasu na odpoczynek i to wykorzystał. We wtorek okazał się lepszy od Węgra i zdobył upragniony medal olimpijski!