Wiadomości

To nie Izrael stał za dzisiejszym atakiem na Iran?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media bliskowschodnie twierdzą, że za dzisiejszym zmasowanym uderzeniem przy użyciu dronów stały Stany Zjednoczone i “jeszcze jedno państwo”, przy czym “państwem tym nie jest Izrael”.

W nocy pojawiły się doniesienia o zmasowanych atakach dronów, których celem miały być ośrodki produkujące rakiety balistyczne oraz drony, a także magazyny rakiet balistycznych oraz centra dowodzenia Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Miano zaatakować wiele różnych punktów, przy czym zasadniczym celem byłą należąca do resortu obrony fabryka w Isfahanie. “Głównym podejrzanym” zdaje się być Izrael, ale media bliskowschodnie twierdzą, że za dzisiejszym zmasowanym uderzeniem przy użyciu dronów stały Stany Zjednoczone i “jeszcze jedno państwo”, przy czym “państwem tym nie jest Izrael”.

Według agencji informacyjnej IRNA w mieście Shahid-Salimi w prowincji Azerbejdżan Wschodni wybuchł pożar w dużej fabryce oleju silnikowego. Agencja informacyjna Tasnim informuje, że drony zaatakowały także magazyn wojskowy i centrum produkcji amunicji. Odgłosy eksplozji słychać też było w Teheranie, według naocznych świadków, nad stolicą Iranu w niebo wzbiły się samoloty. Według lokalnych mieszkańców zaatakowane zostały budynki rządowe w Teheranie. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach i rannych.

Irańskie Ministerstwo Obrony potwierdziło atak dronów na jeden z ośrodków produkcji amunicji. „Wieczorem 28 stycznia 2023 roku około godziny 23:30 przeprowadzono nieudany atak przy użyciu dronów na jeden z ośrodków Ministerstwa Obrony” – poinformował resort w komunikacie. „Jeden z nich został zestrzelony przez system obrony powietrznej, a dwa pozostałe wpadły w pułapki obronne i eksplodowały”.

Wśród celów, które zostały zaatakowany przez drony, były między innymi:
— Baza Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej
— Kwatera Główna Al Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej
— Centrum Produkcji Amunicji i Materiałów Wybuchowych
– Rafineria ropy
— Baza wojskowa Hamadan
— Baza wojskowa w Karadżu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!