Wiadomości

„To jakaś hitlerowska organizacja” – kolejna ucieczka z niemieckiego Jugendamtu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To jakaś hitlerowska organizacja – mówi o Jugendamcie matka, która w ostatni weekend uciekła z ośrodka Jugendamtu na północy Niemiec i która od niedzieli ukrywa się wraz z synem w Polsce.

32-letnia pani Malwina do Niemiec wyjechała w wieku 24 lat. Najpierw pracowała w solarium, potem założyła firmę sprzątającą. Pracę musiała przerwać, bo zaszła w ciążę z obywatelem Niemiec.

– Mój partner był uzależniony od narkotyków i nasz związek szybko się rozpadł – mówi kobieta. – Wtedy po raz pierwszy zetknęłam się z Jugendamtem. Powiedzieli mi, że ponieważ jestem sama, to potrzebuję opieki. Ta opieka okazała się w rzeczywistości kontrolowaniem mnie. Sprawdzali, czy jest posprzątane w domu, czy jest ugotowane. I czy mówię do syna po niemiecku. W końcu zabrali mi dziecko i umieścili mnie razem z nim w ośrodku Jugendamtu, To jakaś hitlerowska organizacja, wcześniej jej nie znałam.

Po kilku tygodniach obserwacji dziecko zostało zabrane przez Jugendamt do ośrodka. Powód: niewłaściwa opieka Polki nad chłopcem. Jej dziecko najpierw zostało oddane do rodziny tureckiej, teraz, jak twierdzi matka, miało zostać przekazane „bogatej Niemce, która nie może mieć dzieci”.

/Gazeta Polska Codziennie, Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!