Wiadomości

Tina Turner nie żyje. Słynna wokalistka miała 83 lata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tina Turner nie żyje. Informację o śmierci artystki potwierdził jej rzecznik. “Wraz z nią świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania” — stwierdził. Znana na całym świecie gwiazda sprzedała ponad 100 mln płyt. W 2009 r. ogłosiła przejście na emeryturę.

Była jedną z najsłynniejszych wokalistek na całym świecie. Tina Turner w czasie swojej 60-letniej kariery muzycznej nagrała co najmniej kilkadziesiąt hitów, w tym m.in. “Private dancer” czy znajdujący się na ścieżce dźwiękowej filmu o Jamesie Bondzie “GoldenEye”.

– Tina Turner, królowa rock’n’rolla zmarła dziś spokojnie w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii — poinformował rzecznik wokalistki. “Wraz z nią świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania” — dodał.

W ostatnich latach Tina Turner była pieszczotliwie nazywana “babcią rocka”. Zanim zyskała sławę, nazywała się Anna Mae Bullock. Dorastała w Nutbush w stanie Tennessee.

Tina Turner podczas swojej kariery sprzedała ponad 100 mln płyt. Piosenkarka w 2009 roku ogłosiła przejście na emeryturę.

/Onet Plejada/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!