Wiadomości

Timmermans: Islamiści detonują bomby w Europie, bo są dyskryminowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska na swojej stronie internetowej opublikowała przesłanie pierwszego wiceprzewodniczącego tej instytucji Fransa Timmermansa do muzułmanów z okazji Islamskiego Nowego Roku. Holender potwierdza zaangażowanie KE w zwalczanie nietolerancji, nienawiści i dyskryminacji wobec muzułmanów na Starym Kontynencie. Wyraża też wdzięczność wobec wyznawców Allaha za wkład w ukształtowanie Europy. Co więcej, ubolewa, że w Europie są jakoby grupy, które podsycają nienawiść do muzułmanów.

– Jesteśmy teraz świadkami ohydnych ataków na muzułmanów w Europie i na całym świecie – podkreśla Timmermans. Wyjaśnia, że ataki terrorystyczne przeprowadzane przez osoby wyznające islam są odpowiedzią na dyskryminację, której ta grupa doświadcza w UE.

– Europa powinna być wolna od jakichkolwiek form dyskryminacji czy prześladowań. Ale Timmermans źle rozkłada akcenty. Dzisiaj to chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. Tym powinien zająć się Timmermans, i to w odniesieniu nie tylko do Europy, ale do całego świata – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prof. Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Więcej:
https://naszdziennik.pl/polska-kraj/212969,islam-ponad-prawem.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!