Wiadomości

Theresa May: Nie będzie drugiego referendum w sprawie Brexitu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie będzie drugiego referendum w sprawie Brexitu. Taką możliwość wykluczyła premier Wielkiej Brytanii Teresa May. Jak zaznaczyła, przeprowadzenie kolejnego głosowania byłoby „zdradą demokracji”.

W Wielkiej Brytanii wielu obywateli nadal ma nadzieję, że nie dojdzie do wystąpienia z Unii Europejskiej. Na ten temat jasno i wyraźnie wypowiedziała się premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

„Nie ustąpię wobec tych, którzy chcą na nowo otworzyć całą kwestię wyjścia z Unii Europejskiej” – podkreśliła brytyjska premier.

Jak dodała, ponowne referendum w tej sprawie byłoby zdradą demokracji i naruszeniem zaufania wyborców, którzy głosowali dwa lata temu i podjęli decyzję. Obecnie brytyjski rząd pracuje nad porozumieniem, które będzie miało regulować stosunki z Unią Europejską. Premier Theresa May zaznaczyła, że w tej sprawie odbędzie się jeszcze wiele negocjacji z przedstawicielami Wspólnoty. Wiele emocji budzą przede wszystkim kwestie handlu. Utrudniony przepływ towarów i usług między Zjednoczonym Królestwem a państwami członkowskimi Unii mógłby doprowadzić do kryzysu wśród międzynarodowych przedsiębiorców.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!