Gospodarka Świat Wiadomości

Tesla przenosi swoją główną siedzibę z Kalifornii do Teksasu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal businessinsider.com.pl Tesla przenosi swoją główną siedzibę z Kalifornii do Teksasu. Sam szef firmy Elon Musk wyprowadził się tam już rok temu. Powodem są m.in. obciążenia podatkowe.

Texas Gigafactory w pobliżu Austin będzie nową siedzibą główną Tesli. Elon Musk oficjalnie ogłosił to w czwartek wieczorem na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy. Musk podkreślał jednocześnie, że firma nadal będzie rozwijać działalność w Kalifornii.

Napięcie w relacjach Muska z władzami Kalifornii widać od dawna. Miliarder wściekł się w maju, gdy nakazano mu zamknięcie fabryki w Fremont z powodu rozwoju pandemii COVID-19. Już wtedy zagroził na Twitterze wyprowadzką do Teksasu.

Sam Elon Musk wyprowadził się już rok wcześniej. Z Teksasem związana jest częściowo także jego druga firma – SpaceX.Jej główna siedziba wciąż znajduje się w kalifornijskim hrabstwie Los Angeles, ale silniki i inne duże elementy testowane są w McGregor w stanie Teksas.

Decydujące dla przenosin według amerykańskich mediów są jednak bardziej liberalne przepisy podatkowe w Teksasie i niższe koszty życia. Musk narzekał m.in., że w okolicy kalifornijskiej Doliny Krzemowej pracownicy mają problemy z wynajęciem mieszkań.

Na podobną przeprowadzkę zdecydowały się już wcześniej m.in. firmy HP czy Toyota.

Symboliczne zdjęcie z okazji przeprowadzki Tesli wrzucił na Twittera brat Elona Muska – Kimbal. Zaprezentował nowy pas z symbolem producenta samochodów, nawiązujący do stylu teksańskich kowbojów. Widzimy na nim także napis “nie zadzieraj z”, co z kolei nawiązuje do popularnego hasła “nie zadzieraj z Teksasem”. Było ono m.in. tytułem albumu rapera Lil’ Keke.

Co wy na to?

Źródło: businessinsider.com.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!