Polska Wiadomości

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbędzie się pod hasłem “Nasza cywilizacja, nasze zasady”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl działacze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przedstawili dzisiaj hasło i plakat tegorocznej edycji największego przemarszu patriotycznego w naszym kraju.

“Nasza cywilizacja, nasze zasady” – pod tym hasłem 11 listopada wyruszy jedenasty już Marsz Niepodległości.

– Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami – powiedział  prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. – 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego.

Plakat marszu to dzieło znanego grafika Wojciecha Korkucia. Jest na nim stylizowany husarz z biało-czerwonymi skrzydłami, który rozbija mieczem gwiazdę. Jej część ma kolor czerwony, a druga – rozbita już na mniejsze kawałki – jest w kolorach tęczy LGBT.

– Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać – zapowiedział członek zarządu SMN, Tomasz Kalinowski.

Wcześniej bowiem Rafał Trzaskowski zapowiadał robienie trudności. Dzisiaj po południu odezwała się też jego rzeczniczka prasowa.

– W związku z tym, że Marsz Niepodległości jest wydarzeniem cyklicznym, w obecnej sytuacji epidemicznej i przy obowiązujących obostrzeniach prawnych Rafał Trzaskowski zwrócił się dzisiaj z pismem do wojewody o opinię w zakresie tegorocznego marszu – poinformowała na Twitterze.

– Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii – mówił w ubiegłym tygodniu Trzaskowski.

I marsz  i tak się odbędzie!

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!