Wiadomości

„Tęczowy” atak na Kapitol Stanowy w Kentucky

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele ruchu LGBT wtargnęli do Kapitolu Stanowego w stanie Kentucky.

Chcieli oni przerwać obrady lokalnego parlamentu, który ich zdaniem chciał „ograniczyć prawa osób LGBT”. „Ograniczenie praw” miało polegać na wprowadzeniu zakazu tzw. zmiany płci i tzw. zmian hormonalnych poniżej 18. roku życia oraz zakazie nauczania dzieci o tzw. tożsamości płciowej i orientacji seksualnej oraz uniemożliwieniu tzw. uczniom trans korzystania z łazienki, która „nie odpowiada ich płci biologicznej”.

O protestach tzw. osób LGBT w Kentucky informuje serwis PolsatNews.pl. Z ustaleń portalu wynika, że grupy zajmujące się prawami LGBTQ oceniły ustawę broniącą dzieci przed ideologią gender/LGBT jako „najbardziej ekstremalną” ustawą anty-LGBTQ w Stanach Zjednoczonych”. Organizacje chwaliły decyzję gubernatora, który początkowo zawetował tę decyzję lokalnego parlamentu. Politycy nie dali jednak za wygraną i zebrali wymaganą większość do odrzucenia weta gubernatora.

„Weto odrzucono i ustawę ostatecznie przyjęto. Zanim do tego doszło, przed gmachem Kapitolu Stanowego w Kentucky zgromadziło się kilkuset osób. Część z nich wdarła się do budynku i kiedy politycy obradowali nad ustawą. (…) Początkowo ochrona i policja stanowa chciały pokojowo wyprowadzić protestujących. Kiedy stało się to niemożliwe, obezwładnili część demonstrantów, by usunąć ich z budynku” – czytamy na portalu PolsatNews.pl.

Ostatecznie policja zatrzymała 19 osób, które nie chciały się podporządkować wezwaniom funkcjonariuszy. W środę wieczorem służby wydały oświadczenie, w którym stwierdzono, że podstawą do zatrzymania było przestępstwo wtargnięcia.

Źródło: PolsatNews.pl, pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!