Wiadomości

Tęczowe flagi zawisły na niemieckich kościołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl dotarł do treści listu przedstawicieli Rady Parafialnej w niemieckiej miejscowości Emmerich, w którym „wierni” wzywają do sprzeciwu wobec stanowiska Kongregacji Nauki Wiary ws. związków homoseksualnych. Bunt trwa również w Dülmen, gdzie tamtejsza społeczność wywiesiła na budynku kościoła oraz wewnątrz świątyni tęczowe flagi.

Wszystko wskazuje na to, że bunt przeciwko zachowywaniu przykazań i stosowaniu się do Magisterium Kościoła katolickiego prowadzą nie tylko niemieccy duchowni, ale również „wierni”. Jak się dowiedział portal wPolityce.pl złożone z osób świeckich rady parafialne a znak solidarności ze środowiskami LGBT wywieszają tęczowe banery na kościołach, a nawet w ich wnętrzu. Taka sytuacja nastąpiła m.in. w Dülmen, gdzie znajduje się grób bł. Katarzyny Emmerich.

W części niemieckich parafiach krążą wewnętrzne listy, w których przedstawiciele Rad Parafialnych nawołują do sprzeciwu wobec stanowiska Kongregacji Nauki Wiary podkreślającej, że w Kościele nie można udzielać błogosławieństwa związkom osób tej samej płci.

Z treścią listu napisanego przez członków Rady Parafialnej parafii w Emmerich można zapoznać się tutaj:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!