Wiadomości

Tatrzański Park Narodowy zamyka szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek, 27 czerwca, Tatrzański Park Narodowy zamyka do odwołania czarny szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch (2291 m n.p.m.). Kozi Wierch jest najwyższą górą w całości znajdującą się na terytorium RP.

Jak wynika z komunikatu TPN, nadal będzie możliwe wejście na Kozi Wierch Orlą Percią (czerwony szlak). Należy pamiętać, że odcinek Zawrat – Kozi Wierch jest jednokierunkowy (nie ma możliwości przejścia szlaku w stronę Zawratu). Orla Perć jest uznawana za najniebezpieczniejszy szlak turystyczny w Polsce i jednocześnie w całych Tatrach Wysokich (polskich i słowackich). Powodem zamknięcia szlaku z popularnej „Piątki” na Kozi Wierch jest remont.

Od 23 maja 2022 r. do odwołania, zamknięty jest – z wyłączeniem sobót, niedziel – niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia – Wiktorówki (w obu kierunkach), dojście do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach jest możliwe zielonym szlakiem z Wierch Porońca przez Rusinową Polanę.

Do odwołania zamknięta jest Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Remont jest planowany na 2023 r. Nie ma też przejścia przez mostek przy Morskim Oku na wypływie Rybiego Potoku (obok schroniska).

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!