Wiadomości

Tanajno i Kołodziejczak planują założyć wspólną partię polityczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak planują założyć wspólną partię polityczną – donosi serwis money.pl. „Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna” – zapowiada kandydat na prezydenta i organizator burzliwych protestów w Warszawie.

– Współpraca będzie długofalowa, jesteśmy w trakcie rejestrowania partii — powiedział Tanajno w rozmowie z money.pl. Pytany o wspólne działania z Michałem Kołodziejczakiem, szefem AgroUnii, zapowiedział:

Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy.

Kołodziejczak pytany o nową partię był bardziej ostrożny, ale informacji nie zdementował.

– Na razie patrzę na najbliższe dni. Adam Małysz też zawsze myślał o dobrym następnym skoku, ja już kilka takich skoków mam w kalendarzu zaplanowanych. Póki co najważniejsza jest dla mnie tarcza prawna, nad którą pracujemy — mówił.

Padła również zapowiedź kolejnego protestu w Warszawie. Tanajno wzywa Trzaskowskiego, by ten wziął udział w akcji.

– Dajemy szansę Rafałowi Trzaskowskiemu, by nie popełnił gafy, tak jak poprzednio, gdy uznał legalną demonstrację, co potwierdził sąd. To on jest odpowiedzialny za te wszystkie zajścia. Oczywiście nie jest odpowiedzialny za przekroczenie uprawnień przez policję, ale za rozbicie marszu już tak. Dlatego dajemy mu szansę, by bił się za Polskę — powiedział Tanajno cytowany przez money.pl.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!