Polska Wiadomości

Taksówkarze zamierzają blokować Warszawę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal eksa.pl w Warszawie mają się odbyć dwa protesty taksówkarzy. Część kierowców ma przyjść na pikietę przed Ministerstwo Sprawiedliwości, część wsiądzie do swoich samochodów i z minimalną prędkością przejedzie przez miasto.

– Chcemy być zauważeni. Przykro nam, że utrudnimy życie mieszkańcom, ale to mieszkańcy decydują swoim wyborem, że chcą jeździć taniej, nielegalnie, niż bezpiecznie – mówi Artur Wnorowski ze Związku Zawodowego Taksówkarzy “Warszawski Taksówkarz”.

Oba protesty łączy ten sam cel, czyli zmobilizowanie państwa do działania wobec nielegalnej zdaniem taksówkarzy działalności firm typu Uber. – Chcielibyśmy, żeby państwo zauważyło, że nie tylko taki szary Kowalski jeżdżący w samochodzie odpowiada za ten proceder, ale odpowiada za niego człowiek na górze i dyryguje tym wszystkim, a tłumaczy się, że on nie jest niczemu winien, ustawa na niego nie nakłada jakiegokolwiek obowiązku, on tylko udostępnia aplikację – tłumaczy Wnorowski.

Taksówkarze domagają się przyspieszenia prac nad nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, która ma ograniczyć przewozy prowadzone przez kierowców, którzy nie posiadają licencji taksówkarskiej. – Chcemy być zauważeni, że jednak jesteśmy i codziennie wykonujemy ciężką pracę. Codziennie ktoś nam z naszej miseczki podjada troszkę jedzonka. Przeważnie ci, którzy jeżdżą z aplikacji i ci, którzy mają w swoich szeregach nielegalnych przewoźników – mówi Wnorowski.

Akcja protestacyjna ma charakter ogólnopolski, swoją obecność przed Ministerstwem Sprawiedliwości zapowiedzieli reprezentanci taksówkarzy z całego kraju. Protest już 18 października.

Co sądzicie o takiej formie protestu? Czy taksówkarze maj słuszność?

Źródło: eska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!