Wiadomości

Tak w praktyce działa zapora przy granicy z Białorusią. Straż Graniczna pokazała nagranie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna przekazała, że dzięki zaporze, która powstała przy granicy polsko-białoruskiej, sytuacja w regionie znacząco się uspokoiła. Polskie służby pokazały nagranie, które obrazuje, jak w praktyce działa bariera.

Straż Graniczna opublikowała najnowsze nagranie z granicy polsko-białoruskiej. Z informacji polskich służb wynika, że na odcinkach, gdzie już działa bariera elektroniczna nie było w ostatnich dniach żadnych prób nielegalnego przekroczenia granicy. „Kamery dzienno-nocne i termowizyjne dają funkcjonariuszom SG możliwość całodobowego monitoringu granicy” – czytamy w raporcie. Straż Graniczna zapowiedziała również oddanie do użytku kolejnych fragmentów zapory w najbliższych dniach.

Polskie służby poinformowały także o kolejnych incydentach, do których doszło w regionie. W niedzielę 27 listopada do Polski próbowało się nielegalnie przedostać z Białorusi 45 osób. Byli to m.in. obywatele Kamerunu. Sudanu oraz Konga.

19 cudzoziemców nielegalnie przeprawiło się przez rzekę Świsłocz. 9 migrantów przepłynęło na pontonie, który od razu został przeciągnięty przez służby białoruskie z powrotem na Białoruś. Łącznie w listopadzie odnotowano ponad 2 tysiące prób przekroczenia polskiej granicy. Dla porównania – w ubiegłym roku w listopadzie było około 8900 takich przypadków.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!