Wiadomości

Tajlandia: Policja zabiła żołnierza, który strzelał w centrum handlowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje żołnierz, który w centrum handlowym w mieście Nakhon Ratchasima w Tajlandii zabił co najmniej 26 osób. Niemal 60 zostało rannych. Mężczyzna został zastrzelony przez służby. Ukrywał się w podziemiach budynku.

Napastnik, którego policja zidentyfikowała jako kaprala Jakapantha Thommę, najpierw zastrzelił swojego dowódcę, potem ukradł broń i samochód wojskowy, którym pojechał z bazy do centrum handlowego “Terminal 21”.

Na nagraniach wideo, które można znaleźć w internecie, widać jak mężczyzna strzela na oślep do uciekających w panice ludzi.

Jedna z kobiet, której udało się uciec z budynku jeszcze przed szturmem, zeznała, że gdy usłyszała strzały schowała się w sklepie odzieżowym. Stamtąd udało się jej wydostać na zewnątrz.

Żołnierz przed i po rozpoczęciu strzelaniny zamieszczał na swoim profilu na Facebooku zdjęcia i wpisy. Najpierw napisał: “Śmierć jest nieunikniona dla wszystkich”, a już w trakcie masakry: “Czy mam się poddać?”. Facebook na wniosek tajlandzkiej policji zablokował jego konto.

Minister zdrowia Tajlandii powiedział, że wśród zastrzelonych jest lekarz , który udzielał pomocy jednej z ofiar.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!