Wiadomości

Tajemniczy kandydat PO na kandydata na prezydenta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że w prawyborach na kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej udział wezmą dwie osoby. Personaliów jednego z kandydatów na razie nie ujawniono.

Politycy Platformy Obywatelskiej od kilku tygodni informowali o prawyborach, które miały wyłonić kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Kandydaci mogli zostać zgłoszeni do 19 listopada i jeszcze dzisiaj rano media podawały, że w prawyborach udział weźmie… tylko poseł PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

W rozmowie z Polsat News lider PO Grzegorz Schetyna poinformował jednak, że do partii wpłynęła też druga kandydatura. Schetyna nie podał jednak nazwiska kandydata.

– Oferta personalna została zgłoszona wczoraj wieczorem, w zamkniętej kopercie. Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku – powiedział Wydarzeniom Polsat News Schetyna.

Małgorzata Kidawa-Błońska, która była przekonana, że nie będzie miała na tym etapie prezydenckiego wyścigu konkurencji. nie kryła zaskoczenia.

– Wczoraj posłowie długo w nocy byli na sali sejmowej i dopiero dzisiaj rano dowiedziałam się, że jest zgłoszona kandydatura – powiedziała dziennikarzom w Zagrzebiu.

– Wydaje mi się, jeśli ktoś poważnie traktuje prawybory, to powinien to ogłosić, a nie składać kopertę – dodała.

/dorzeczy.pl, niezlaezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!