Wiadomości

Szymona Hołowni wspólne ścieżki z… “Nergalem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedyś Szymon Hołownia funkcjonował w przestrzeni publicznej jako chrześcijański celebryta. Ostatnio jednak jakby coraz mniej łączy go z Kościołem, którego to wciąż jest członkiem, a coraz bliżej mu do obozu przeciwnego…

Adam Darski, pseud. „Nergal” udzielił wywiadu „Krytyce Politycznej”, w którym to chwalił Szymona Hołownię.

– Uważam, że Szymon Hołownia idzie jak burza po swoje i jest obecnie jednym z najlepiej przygotowanych merytorycznie polityków w Polsce, który mówi całkiem mądre rzeczy, prosto z głowy i serca, nie czyta z kartki. Takiego chrześcijańskiego oratora szanuję, mimo ideologicznych różnic – stwierdził.

Oczywiście, „Nergal” widzi w nim takiego „chrześcijańskiego oratora”, któremu to nie jest po drodze ani z Bogiem, ani z Kościołem. Stwierdził więc, że wierzy w skuteczną walkę Hołowni o rozdział państwa od Kościoła.

– Wierzę w szczerość jego postulatów, kiedy mówi chociażby o konieczności rozdziału państwa od Kościoła – powiedział „Nergal”.

Hołownia nie tylko się od tego nie zdystansował, ale wręcz przeciwnie…

– Czytam czasami jakieś wywiady i obserwuję jego obecność w przestrzeni publicznej. Co tu dużo mówić? Cieszę się, że on, nawet ze swoim, że tak powiem entourage’em, widzi w tym programie, a raczej projekcie 12-punktowym, który zaproponowaliśmy, poukładanie relacji między Kościołem a państwem – stwierdził.

– Można go przeczytać, jest bardzo konkretny. Mówi o religii w szkole, o cennikach na cmentarzach, o likwidacji funduszu kościelnego, o wielu innych elementach, które dzisiaj są niezwykle istotne. Również tych symbolicznych, jak niemieszanie pojęć – dodał.

Hołownia przypomniał jednak, że wciąż jest członkiem Kościoła.

– To znaczy, że Nergal jest pragmatyczny i wie, że ja – będąc jednocześnie obywatelem Rzeczpospolitej, ale też członkiem Kościoła katolickiego i to mam wrażenie nawet dość zaangażowanym w jego życie od lat, czego nie ukrywam – mam mandat do tego, żeby przychodząc właśnie z wewnątrz tej wspólnoty powiedzieć: basta, dość! – powiedział polityk.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!