Wiadomości

Szymon Marciniak może stracić możliwość sędziowania finału Ligi Mistrzów przez… “piwo z Mentzenem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szymon Marciniak może stracić możliwość sędziowania finału Ligi Mistrzów?

Jak informuje Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego”, do UEFA wpłynęła skarga na polskiego sędziego. Powodem jest jego obecność na spotkaniu organizowanym przez polityka Konfederacji – Sławomira Mentzena.

Skargę złożyła zajmująca się zaszczuwaniem ludzi organizacja „Nigdy więcej”. A chodziło o to, że Marciniak wziął udział w konferencji „Everest”, potocznie nazywanej w przestrzeni publicznej jako „piwo z Mentzenem” (w taki sposób promowano też spotkania w mediach społecznościowych).

„Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje” – napisano w absurdalnym oświadczeniu rzeczników totalitaryzmu z “Nigdy Więcej”. Ale na tym nie koniec bredni…

„Sławomir Mentzen jest liderem skrajnie prawicowej partii Konfederacja. Według współzałożyciela partii Janusza Korwin-Mikkego, jej nazwa została zainspirowana Konfederacją Południa, która broniła niewolnictwa podczas wojny secesyjnej. Partia znana jest ze swojego skrajnego stanowiska wobec mniejszości etnicznych, migrantów i uchodźców, osób LGBT i praw kobiet” – możemy przeczytać w tym kuriozalnym tekście.

Niestety, UEFA nie tylko obserwuje profil tej organizacji w mediach społecznościowych, ale poważnie podchodzi do wszelkiego rodzaju niedorzeczności, które tam są zamieszczane.

/Przegląd Sportowy, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!