Wiadomości

Szwedzki student został zaszczuty za mówienie prawdy o przestępstwach seksualnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Student Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie postanowił zrezygnować ze studiów, czując się zaszczuty przez otoczenie, donosi Friatider. Student, znany jako Felix, opublikował arkusz informacyjny na temat nadreprezentacji migrantów wśród sprawców przestępstw o podłożu seksualnym w tym kraju.

Wszystko zaczęło się od dyskusji Felixa z dwoma koleżankami z roku. Kiedy powiedział, że imigranci są nadreprezentowani wśród sprawców przestępstw seksualnych, dziewczyny nie wierzyły mu i zażądały dowodów.

Następnego dnia Felix przyszedł z oficjalnymi statystykami Szwedzkiej Narodowej Rady ds. Zapobiegania Przestępczości (Brå), poparte rzetelnie zweryfikowany badaniami, które wykazały, że 95 procent gwałtów dokonywanych jest przez cudzoziemców.

Już następnego dnia po przekazaniu jednej z dziewczyn arkusza informacyjnego, stał się on przedmiotem dyskusji podczas wykładu. W połowie wykładu nagle wstała siedząca z tyłu sali Afrykanka i wskazała na Felixa, który siedział z przodu, jako na rasistę.

– Ona krzyczała, że ​​jestem rasistą i nazistą. Na próżno próbowałem jej powiedzieć, żeby się uspokoiła, ale nie było miejsca na dyskusję – mówi Felix.

Nauczyciel natychmiast przerwał kłótnię, ale jeszcze w trakcie trwania wykładu wrzeszcząca kobieta skontaktowała się z wieloma imigrantami, którzy obserwowali na Felixa przez okno.

– Myślałem, że to będzie piekło, więc zostanę pięć minut dłużej w klasie. Ale oni nie odeszli. Postanowiłem położyć kres, ponieważ nie mogłem dać się upokorzyć. Kiedy opuściłem klasę, kobieta zawołała: „Oto twoi gwałciciele!” – opowiada Felix.

– Udało mi się uciec stamtąd drugim wyjściem. To była wyjątkowo groźna sytuacja. Gdybym zwlekał, na pewno zostałbym pobity – mówi Felix.

Następnego dnia, w piątek, 1 grudnia, pięciu uczniów, kolegów Felixa, utworzyło grupę roboczą, która zorganizowała jego bojkot. Całkowicie przestano z nim rozmawiać, a nawet zablokowali mu dostęp do czatu grupowego.

W poniedziałek Felix został poinformowany na spotkaniu z szefem zespołu, Magnusem Brenningiem, że został zawieszony w pracach grupowych, ponieważ pozostali uczniowie w grupie nie zgadzali się z jego poglądami politycznymi.

Felix udał się na wykład. Nagle dwaj nauczyciele, dyrektor szkolenia Anders Lindström i koordynator ds. równości, Anna Josefsson, weszli do sali. Nie wspominając nazwiska Felixa, zaczęli mówić o tym, o czym ze swoimi koleżankami mówił Felix.

– Czułem się napiętnowany, większość studentów się do mnie nie odzywa – opowiada Felix.

Nie mogąc znieść takiej atmosfery, postanowił zrezygnować ze studiów…

/friatider.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!