Wiadomości

Szwedzki polityk chory na cukrzycę i nadciśnienie lizał schody ruchome, żeby zarazić się koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzki polityk lokalny, Urban Persson, udał się do Sztokholmu, aby celowo zarazić się koronawirusem. Persson, który opuścił Szwedzkich Demokratów, aby założyć własną partię, powiedział, że około czterech tygodni temu wyjechał z lekarzem do Sztokholmu, gdzie miał spotkać się z osobą, u której potwierdzono, że ma koronawirusa. Spotkanie jednak zostało odwołane. Odmówił przy tym ujawnienia tożsamości lekarza.

„Mam 63 lata, mam cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi. Ale uważam, że to nie powinien być problem. Problem polegał na tym, że nie mogliśmy spotkać zarażonej osoby, więc plan nie wypalił. Próbowałem lizać schody ruchome w metrze, ale to nie zadziałało ” – powiedział w rozmowie z Aftonbladet.

Polityk po swej podróży do Sztokholmu miał wziąć udział w spotkaniu dotyczącym budżetu, ale inni członkowie rady Strorfors nie zgodzili się, by Persson wziął w nim udział, bojąc się zarażenia koronawirusem.

Radny miejski Hans Jildesten tak tłumaczył stanowisko swoje i swoich kolegów, którzy wykluczyli Perssona ze spotkania: „Mam cukrzycę, a moja żona przeszła terapię komórkami macierzystymi. Oboje jesteśmy w kategorii wysokiego ryzyka. Jeśli ktoś mówi, że próbował zarazić się koronawirusem, to nie sądzę, że powinniśmy siedzieć w tym samym pokoju.”

Persson złożył jednak skargę do biura rzecznika parlamentarnego, twierdząc, że powinien był zostać dopuszczony do udziału w spotkaniu.

„Ludzie zaczęli histerycznie podchodzić do tej infekcji” – stwierdził.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!