Wiadomości

Szwedzka szkoła zmusza uczniów do odmawiania modlitwy muzułmańskiej w języku arabskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uczniowie piątej klasy szkoły w Bjurbäcksskolan w gminie Emmaboda musieli wziąć udział w lekcji religii, gdzie klęczeli na matach modlitewnych zwróceni w stronę Mekki i czcili Allaha po arabsku – donosi Samhällsnytt.

Podobno klasę podzielono także według płci, a dziewczęta musiały przenieść się na tył pokoju.

„Dzisiaj moje dziewczyny wróciły ze szkoły do ​​domu i powiedziały mi, że zmuszone były klęczeć na matach modlitewnych i modlić się po arabsku. Dziewczyny musiały być z tyłu klasy. Potem tańczyli do muzyki arabskiej i jedli arabskie ciasto. Moje dziewczyny wcale nie chciały tam być, ponieważ nie mogły zrozumieć ani słowa z tego, co nauczyciel czytał z Koranu po arabsku” – stwierdził rozgniewany rodzic, którego Samhällsnytt określa imieniem Markus.

Według Markusa, niektórzy z uczniów przynieśli własne maty.Tym, którzy nie mieli własnych mat, dostali je od nauczyciela. Uczniowie stanęli zwróceni twarzą w stronę Al-Kaaba, centralnego punktu Wielkiego Meczetu w Mekce.

Gdy rodzice domagali się wyjaśnień, władze szkoły stwierdziły, że było to tylko „odgrywaniem ról”.

„Byłem bardzo zdenerwowany, gdy to usłyszałem. To, że szkoła w trakcie lekcji decyduje o podzieleniu dzieci według płci i umieszczeniu dziewczynek z tyłu klasy, jest absolutnie szalone. Tak jak klęczenie na dywanie i modlenie się do Mekki. Przez cały czas, gdy prowadzący recytuje Koran” – powiedział Markus w rozmowie z Samhällsnytt.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!