Europa Wiadomości

Szwedzka policjantka wstydzi się za swój kraj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komendant policji ze szwedzkiego miasta  Älvsborg, Lena Matthijs umieściła na Facebooku wpis krytykujący decyzję o deportacji 17-letniej Etiopki. Oświadczyła, że wstydzi się być obywatelką kraju, który deportuje dzieci.

17-letnia Etiopka po czterech latach pobytu w Szwecji będzie deportowana, ponieważ władze nie uznały tego kraju za niebezpieczny, dlatego może do niego wracać.

Policjantka, która krytykuje decyzję o deportacji, uważa, że dziewczyna w pełni zintegrowała się ze społeczeństwem, dlatego nie rozumie, dlaczego musi być deportowana. „Nie możemy już nic zrobić. Nie będzie jej w Szwecji, gdy jesienią zacznie się szkoła” – pisze policjantka na Facebooku.

Policjantkę denerwuje polityka Szwecji. „Deportujemy dzieci, które zintegrowały się ze szwedzkim społeczeństwem, a jednocześnie przyjmujemy z powrotem ludzi, którzy walczyli w Syrii i którzy przyjeżdżają tu, by zniszczyć nasze bezpieczeństwo” – wyjaśnia.

Przyznaje, że Szwecja nie potrafi deportować groźnych przestępców. „Nie potrafimy doprowadzić do deportacji groźnych przestępców, którzy pozostają w Szwecji, ponieważ gdyby wrócili do ojczyzny, groziłaby im kara śmierci. A przecież życie młodych też jest zagrożone. Nikt nie zagwarantuje im bezpieczeństw w Addis Abebie, Mogadiszu czy Kabulu” – przekonuje Matthijs.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!