Europa Wiadomości

Szwedzka policja ogłosiła powstanie trzech nowych imigranckich gett w Sztokholmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal autonom.pl szwedzka policja zaktualizowała swoją słynną listę dotyczącą „miejsc problematycznych”, znajdujących się głównie na przedmieściach tamtejszych miast. Wszystkie trzy nowe miejsca znajdują się w regionie Sztokholmu, a na jednym z nich znajduje się nawet lokalny uniwersytet. Ogółem lista liczy sobie obecnie sześćdziesiąt pozycji.

Strefy „no go” w Szwecji zostały rozszerzone o trzy nowe lokalizacje, wszystkie znajdujące się w regionie (odpowiednik polskiego województwa) Sztokholmu. Dzielnica Visättra we Flemingsbergu została więc oznaczona jako „obszar zagrożony”, osiedle Nacka w Fisksätra jako „obszar wrażliwy”, natomiast Valsta w Sigtunie jako „obszar ryzyka”.

Jednocześnie szwedzka policja poinformowała o poprawie sytuacji w dwóch lokalizacjach. Z listy „miejsc problematycznych” usunięto więc Rannebergen w Göteborgu i Klockaretorpet w Norrköping. Funkcjonariusze twierdzą przy tej okazji, że widoczne są zmiany w pozytywnym kierunku, choć w wielu dzielnicach sytuacja nie zmienia się ani w dobrym, ani też w złym kierunku.

Obecnie osławiona szwedzka lista „miejsc problematycznych” liczy sobie około sześćdziesięciu obszarów. Są one podzielone na wspomniane wyżej trzy kategorie, czyli na „obszary zagrożone”, „obszary wrażliwe” i „obszary ryzyka”.

Co wy na to?

Źródło: autonom.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!