Wiadomości

Szwedzka poczta wstrzymała dostarczanie paczek do najniebezpieczniejszych dzielnic Malmö

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzka kompania PostNord nie będzie już dostarczać paczek do niektórych dzielnic Malmö, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne, donosi dziennik SVT.

Firma poinformowała szwedzką gazetę, że w niektórych dzielnicach Malmö ryzyko kradzieży i napadów jest zbyt wysokie, dlatego zmuszona jest wstrzymać dostarczanie tam paczek.

Sylvia Ziegler ostatnio oczekiwała na dostarczenie paczki przez PostNord. ale nigdy nie została ona dostarczona pod jej adres. Mieszka w Augustenborgu, który sąsiaduje z wielokulturową dzielnicą Malmö Seved, uznawaną ze strefę no-go.

– Nie wszyscy tutaj jesteśmy kryminalistami. Co się jeszcze stanie? Czy karetka pogotowia nie przyjedzie, jeśli dostanę ataku serca? – mówi Ziegler w rozmowie z SVT.

Menedżer regionalny PostNord, Anita Nilsson, powiedziała, że „ryzyko, jakie ponosi kierowca dostarczający paczkę, jest większe niż ryzyko listonosza; chodzi o rabunek i napaść. Menadżer odpowiada za jego bezpieczeństwo i zdrowie i na tym to właśnie polega”.

Ale Sylvia Ziegler wcale nie czuje się przekonana. Uważa, że w ten sposób została pozbawiona tych praw, jakie mają inni obywatele – tylko ze względu na to, gdzie mieszka.

– PostNord powinna zatrudniać strażników, aby rozwiązać tę sytuację – mówi.

/Voice of Europe, SVT/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!