Wiadomości

Szwedzka partia zapowiada deportację pół miliona imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Partia Alternatywa dla Szwecji (AfS) chce odesłać co najmniej pół miliona imigrantów. Taką deklarację złożył lider partii, Gustav Kasselstrand, w rozmowie z SVT. Kasselstrand uważa, że jest to jedyny sposób rozwiązania szwedzkich problemów.

– Nie wystarczy już sama restrykcyjna polityka imigracyjna. Nie wystarczy powstrzymanie imigracji. Aby rozwiązać najważniejsze problemy społeczne w Szwecji, należy odważnie mówić o reimigracji. I nie na małą, ale na dużą skalę – powiedział.

Przywódca AfS chce, aby wszystkie dokumenty pobytowe wydane, poczynając od roku 2000, zostały ponownie przebadane. Według Kasselstranda próby integracji imigrantów skończyły się absolutną porażą. Dwa dni temu powiedział Fria Tider:

– Polityka na rzecz integracji, prowadzona w Szwecji od 30 lat, to całkowita porażka. Wszyscy politycy zawiedli. Puścili tylko z dymem nasze pieniądze pochodzące z podatków. Dlatego konieczna jest deportacja; i to szybko – powiedział Kasselstrand.

Alternatywa dla Szwecji jest wciąż stosunkowo niewielkim ugrupowaniem, ale jak powiedział w wywiadzie dla Voice of Europe, celem Kasselstranda jest dostanie się do parlamentu i wywieranie presji na inne partie.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!