Wiadomości

Szwedzka partia feministyczna: w pełni otwarte granice i pozostawienie terrorystów w kraju uczynią świat lepszym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gita Nabavi wybrana do ścisłego kierownictwa Szwedzkiej Partii Feministycznej, popiera zwiększoną imigrację do Szwecji i wzywa do całkowitego wstrzymania deportacji.

– Chciałbym widzieć, że mamy w pełni otwarte granice i że nikt nie jest deportowany, nad tym obecnie pracujemy – powiedziała Nabavi szwedzkiemu przedstawicielstwu SVT Nyheter.

Zapytana, o to, co zrobić z terrorystą, który ciężarówką wjechał w ludzi w Sztokholmie, zabijając pięć osób, odpowiedziała, że i jego nie powinno się deportować.

– W takim razie powinniśmy deportować każdego, kto dokonuje przestępstw i morderstw. Dokąd mieliby się oni udać? To, że się tu nie urodzili, nie oznacza, że nie jesteśmy za nich odpowiedzialni – stwierdziła.

Z wypowiedzi Nabavi wynika, iż przestępców i terrorystów należy także pozostawić w kraju i że nie powinni być deportowani, ponieważ Szwecja jest za nich odpowiedzialna. Według niej wcielenie w życie idei, które głoszą feministki w tej kwestii, sprawią, że świat będzie lepszy.

– Tak jak wszyscy inni w ruchu feministycznym, jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy zmian. Patrzymy na nasze środowisko, na nasze społeczeństwo i na świat i wiemy, że możemy go uczynić lepszym – podsumowała.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!