Wiadomości

Szwedzi w Malmö rządzić nie będą!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Samozwańczy „bezpaństwowy” imigrant palestyński rzucił wyzwanie szwedzkim politykom i utworzył nową partię polityczną w zdominowanym przez imigrantów szwedzkim mieście Malmö.

Partia, która nosi nazwę New Coalition Collection (NKS), została założona i jest kierowana przez palestyńskiego imigranta Hussama Alkoblawi, który cieszy się sporym poparciem imigrantów, którzy osiedlili się w Szwecji, donosi 24Malmö .

„Mieszkam w Szwecji od 30 lat i przez cały ten czas śledzę rozwój szwedzkiego społeczeństwa. Dostrzegam zachodzące zmiany, które następują i zauważam, że ostatnio przepaść między obywatelami pochodzenia cudzoziemskiego i autochtonicznymi Szwedami pogłębia się – powiedział Alkoblawi.

„Naszym celem jest stworzenie harmonijnie funkcjonującego społeczeństwa, w którym pochodzenie nie odgrywa żadnej roli. Chodzi o wprowadzenie w życie czegoś nowego. Jest wielu polityków, którzy operują pięknymi sloganami i pomysłami, ale w praktyce czegoś brakuje” – dodał.

Według oficjalnej strony partii, która prowadzona jest również po arabsku, chce ona skupić się przede wszystkim na sprawach związanych z integracją nowo przybyłych imigrantów, czemu ma pomóc większa ilość środków finansowych przeznaczonych na ten cel, prowadzenie szkoleń wśród imigrantów, zanim staną się „wyobcowani”.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!