Wiadomości

Szwecję czeka wzrost podatków z uwagi na to, iż ponad połowa “nowych Szwedów” pozostaje bez pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ylva Hedén Westerdahl ze Szwedzkiego Instytutu Badań zwraca uwagę, że jeśli większa liczba mieszkających w Szwecji imigrantów nie wejdzie na rynek, podatki będą musiały wzrosnąć.

Szwecja posiada prawnie zagwarantowany „hojny” system opieki społecznej, obejmujący opiekę zdrowotną i edukację. Hedén Westerdahl podkreśliła, że do jego utrzymania konieczne jest, aby ludzie wnosili swój wkład w ten system, w przeciwnym razie pracownicy będą musieli ponosić jeszcze większe obciążenia podatkowe.

Prawie sześć na dziesięć osób obecnie zarejestrowanych w urzędach parcy to osoby urodzone zagranicą, podczas gdy tylko 25 procent mieszkańców Szwecji ma obce korzenie.

Ostatnio SVT zaprezentowała historię 35-letniej Kurdyjski, matki wychowującej samotnie pięcio dzieci, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Pracuje teraz jako sprzątaczka, przy czym w Szwecji mieszka ona od 16 lat. Przedstawiono to jako przykład sukcesu, który był możliwy dzięki prześjściu przez kobietę specjalnego kursu „dostosowanego do jej potrzeb”. Burzliwe reakcje w mediach społecznościowych wskazują jednak, że odbiór reportażu był dokładnie odwrotny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!