Europa Sports Wiadomości

Szwecja również odmawia zagrania meczu piłkarskiego z reprezentacją Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu pch24.p władze szwedzkiego związku piłkarskiego poinformowały, że nie zdecydują się na rozegranie meczu przeciwko reprezentacji Rosji podczas zbliżających się meczów barażowych do Mistrzostw Świata. Wcześniej taką decyzję podjęli polscy piłkarze, a oficjalnie ogłosił ją prezes PZPN Cezary Kulesza.

„Reprezentacja mężczyzn nie zagra z Rosją, niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz. Zarząd wzywa również FIFA do odwołania meczów barażowych w marcu, w których uczestniczy Rosja” – napisano w komunikacie szwedzkiej federacji piłkarskiej. Ta decyzja to wyraz solidarności z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który zapowiedział, że polscy piłkarze nie rozegrają meczu przeciwko Rosjanom. Szef PZPN Cezary Kulesza ogłosił tę decyzję w sobotę rano.

Szwedzi w swoim komunikacie wskazali, że rosyjska inwazja na Ukrainę jest niesprawiedliwa. Wskazano również, że światowa federacja piłki nożnej powinna odwołać mecze. Zapewniono, że niezależnie od decyzji FIFA, szwedzcy piłkarze nie zagrają z Rosją w marcu. Mówił o tym szef tamtejszego związku piłki nożnej Karl-Erik Nilsson. „Trudno nam uwierzyć, że FIFA nie podąży za naszym wezwaniem. Rosja nie może dołączyć, dopóki to szaleństwo trwa” – powiedział.

„Poza względami moralnymi, które same w sobie są więcej niż wystarczające, można zapytać, jak w obecnej sytuacji można zagwarantować bezpieczeństwo podczas meczów z udziałem reprezentacji Rosji?” – pytał Karl-Erik Nilsson.

Przypomnijmy, że Rosja miała zagrać 24 marca z Polską w Moskwie. Wiemy już, że ten mecz się nie odbędzie. Natomiast zwycięzca tego meczu, miał zagrać ze zwycięzcą meczu pomiędzy Czechami a Szwecją.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!