Wiadomości

Szwecja: prawie 98% sprawców gwałtów zbiorowych ma pochodzenie imigranckie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Badanie, któremu poddano 32 przypadki gwałtów zbiorowych popełnionych przez 43 przestępców, pokazuje, że prawie wszyscy oni mają pochodzenie imigranckie, informuje szwedzka gazeta Expressen.

Gazeta zanalizowała przypadki gwałtów, do których doszło w latach 2016-2017, za które to skazano 43 przestępców. Statystyki pokazały, że 32 z nich urodziło się w innym kraju. Dziesięciu urodziło się w Szwecji, ale z jednym lub obojgiem rodziców urodzonych zagranicą, a tylko jeden urodził się w Szwecji z dwojgiem rodziców urodzonych w Szwecji.

Według Expressen 42 z 43 skazanych przestępców ma pochodzenie imigranckie, a 13 z nich w chwili popełnienia przestępstwa nie ukończyło 18 lat. Sprawcy gwałtów zbiorowych mieli średnio 21 lat, a 32 procent z nich już wcześniej skazano w Szwecji za inne przestępstwa.

Od kiedy Szwecja przyjęła setki tysięcy migrantów z Trzeciego Świata, statystyki dotyczące przestępczości w tym kraju gwałtownie wzrosły. W zeszłym roku policja w Malmö doradziła nawet kobietom, aby nie wychodziły same po zmroku, ponieważ w krótkich odstępach czasu doszło tam do trzech gwałtów zbiorowych.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!