Wiadomości

Szwecja: dwa lata więzienia dla ucznia – “bezpaństwowca”, który zgwałcił nauczycielkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Eksjö w Szwecji orzekł karę dwóch lat więzienia dla 20-letniego ucznia, określanego w szwedzkich mediach jako „bezpaństwowiec”, który zgwałcił nauczycielkę w liceum w Smalandii, w południowej Szwecji. Poza karą więzienia sąd nakazał skazanemu wypłatę odszkodowania na rzecz ofiary.

Jak donosi portal thelocal.se na podstawie dokumentów procesowych, Sąd Okręgowy w Eksjö uznał 20-latka za winnego gwałtu, wykorzystywania seksualnego i gróźb karalnych.

Atak miał miejsce we wrześniu zeszłego roku w szkole średniej w Nässjö w Smalandii. Mężczyzna, wówczas 19-letni uczeń szkoły, zamknął drzwi do klasy, przytrzymał nauczycielkę i siłą wepchnął ją dalej do pokoju, w którym wykonywał akty seksualne „równoważne gwałtowi”.

Nauczycielka próbowała stawić opór atakowi i jasno dała do zrozumienia, że nie jest zainteresowana kontaktem seksualnym.

Mężczyzna, który jest bezpaństwowcem, został uznany za winnego m.in. gwałtu, molestowania seksualnego za napastliwe, fizyczne zachowania wobec ofiary kilka dni przed faktycznym atakiem oraz formułowania gróźb karalnych wobec ofiary za pośrednictwem platformy społecznościowej Snapchat.

Oprócz dwuletniego wyroku w więzieniu nakazano mu zapłacić 110 000 koron odszkodowania na rzecz swojej ofiary.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!