Wiadomości

Szumowski: Wybory w tradycyjnej formie są możliwe w bezpiecznej formie najwcześniej za dwa lata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wybory w tradycyjnej formie są możliwe w bezpiecznej formie najwcześniej za dwa lata, jeśli partie polityczne nie zgodzą się z tym, wtedy jedyną bezpieczną formą są wybory korespondencyjne – stwierdził szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

– Wiemy, że ta szczepionka może powstać w ciągu kilkunastu miesięcy. (…) Moje rekomendacje dot. przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdy wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych są możliwe najwcześniej za 2 lata. I taka jest moja rekomendacja. Jeżeli ugrupowania nie zgodzą się na taką formułę, wtedy jedyną formą bezpieczną są wybory korespondencyjne. Wszelkie dane medyczne mówią, że nie ma lepszych lub gorszych terminów na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. O wszystkich szczegółach, formule, zaleceniach, dot. przeprowadzenia wyborów będę mógł poinformować premiera i przekazać swoje rekomendacje w momencie, gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych wróci do parlamentu — powiedział Szumowski.

– Wybory korespondencyjne minimalizują ryzyko z transmisją wirusa — dodał.

– Mieliśmy dziś spotkanie z ministrami zdrowia i przedstawicielami WHO, podkreślane było, że na jesienie spodziewamy się 2 fali epidemii, ale także fali zachorowań na grupę, która będzie towarzyszyła epidemii koronawirusa — stwierdził minister zdrowia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!