Wiadomości

Sztuczna inteligencja wybrała najlepszy skład reprezentacji Polski w historii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niektóre propozycje mogą zaskakiwać…

Profil “Łączy nas piłka” poprosił sztuczną inteligencję o wytypowanie najlepszego składu reprezentacji Polski w historii. Dziwić może brak Roberta Lewandowskiego.

I kogo tam mamy? W bramce Jan Tomaszewski. Legendarny golkiper w 1973 został okrzyknięty “człowiekiem, który zatrzymał Anglię.” Reprezentacja Polski zremisowała wówczas 1:1 na Wembley z Synami Albionu, dzięki czemu Biało-Czerwoni awansowali na mistrzostwa świata.

W linii obrony znaleźli się Gorgoń, Żmuda i Michał Żewłakow. Gorgoń to były piłkarz Górnika Zabrze, który w reprezentacji Polski zagrał 55 razy. Na Igrzyskach olimpijskich w Monachium sięgnął z Biało-Czerwonymi po złoto, był też nie do przejścia na mistrzostwach świata w 1974 roku, gdzie nasi piłkarze wywalczyli trzecie miejsce. Żmuda najwięcej spotkań w swojej karierze zagrał w Widzewie Łódź. W kadrze zagrał 91 razy. Żewłakow to najmłodszy zawodnik w jedenastce zrobionej przez AI.

W pomocy gra czterech zawodników – Lato, Deyna, Szarmach i Boniek. Dwóch pierwszych ma na swoim koncie złoto z Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Boniek zrobił wielką karierę w Widzewie, a następnie wyjechał do Włoch, aby stać się jedną z legend Juventusu. Szarmach wiele lat spędził w Górniku i Stali, a potem kontynuował karierę we Francji.

W ataku – Cieślik, Wilimowski oraz Lubański. Cieślik reprezentował Biało-Czerwonych w latach 1947–1958. Na swoim koncie ma 27 goli. Wilimowski to zawodnik, który grał w kadrze tuż przed II wojną światową. Nasze barwy reprezentował w latach 1934–1939. Lubański to kolejna legenda Górnika Zabrze. Przez wielu określany jest jako najlepszy napastnik w historii naszej kadry.

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!