Wiadomości

Sztab Generalny SZU: Rosjanie zgromadzili ponad 20 batalionowych grup taktycznych koło Izjumu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rejonie Izjumu Rosjanie skoncentrowali do 22 batalionowych grup taktycznych – twierdzi Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, główne wysiłki Rosjan koncentrują się na utrzymaniu swoich pozycji i rubieży. Aby wzmocnić ugrupowanie na tym kierunku, odnotowuje się rozmieszczanie dodatkowych jednostek z 35. Armii Ogólnowojskowej. Możliwe, że nieprzyjaciel zaktywizuje działania na kierunku Izjumu i Barwinkowe, by wyjść na tyły Połączonych Sił w rejonie Sławiańska.

Na kierunku słobożańskim najeźdźcy kontynuują walkę siłami wydzielonych jednostek 6. i 20. Armii Ogólnowojskowych, 1. Armii Pancernej Zachodniego Okręgu Wojskowego, 35. i 36. Armii Ogólnowojskowych oraz 68. Korpusu Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego, wojsk powietrznodesanowych, jednostek obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej i Północnej. Główne wysiłki wroga – przegrupowanie i wzmocnienie zgrupowania wojsk, nadal częściowo blokują Charków, który ostrzeliwują z artylerii.

Na kierunkach donieckim i tawrijskim Rosjanie próbują utrzymać zajmowane rubieże. Główne wysiłki – przejęcie kontroli nad miejscowościami Popasna i Rubiżne, przejęcie pełnej kontroli nad Mariupolem. Przywracają zdolności bojowe i uzupełniają amunicję. Starają się poprawić pozycję taktyczną. Prowadzą ostrzał na większości kierunków.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!