Wiadomości

Szpiegowali Donalda Trumpa i fabrykowali dowody przeciwko niemu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal TVP Info, prawnik badający sprawę rzekomej rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory w 2016 roku stwierdził, że Donald Trump był nielegalnie szpiegowany i złożył w tej sprawie dokumenty do sądu. Sprawa wywołała ogromne poruszenie, ale lewicowo-liberalne media w USA milczą na ten temat.

Specjalny radca John Durham zarzucił, że prawnicy z kampanii prezydenckiej Hillary Clinton opłacili zinfiltrowanie serwerów należących do Trump Tower i Białego Domu w celu sfabrykowania dowodów na poparcie narracji mówiącej, że Donalda Trumpa i Rosję łączą nieformalne związki. Miało z nich wynikać, że Donald Trump jest częścią rosyjskich wpływów na Zachodzie.

Teraz w sprawie pojawiły się nowe fakty. Telewizja Fox News ujawniła, że 11 lutego Durham złożył w sądzie dokumenty dotyczące byłego prawnika kampanii Clinton Michaela Sussmana, który został już wcześniej oskarżony o składanie fałszywych zeznań agentowi federalnemu.

Sprawa sięga jeszcze 2016 roku. To wtedy Sussman miał się spotkać z głównym radcą prawnym FBI i przekazać mu materiały ws. rzekomej współpracy Trump Organization i zależnym od Kremla rosyjskim Alfa Bankiem. Twierdził, że robi to jako zwykły obywatel. Później przyznał, że w rzeczywistości działał w porozumieniu z innymi osobami – zdaniem Durhama z przedstawicielami kampanii Hilary Clinton.

Donald Trump ocenił, że wyniki śledztwa dostarczają niepodważalnych dowodów na to, że jego kampania i prezydentura były szpiegowane przez operatorów opłacanych w ramach kampanii Hillary Clinton w celu sfabrykowania dowodów na jego rzekomą współpracę z Rosją.

Były prezydent stwierdził, że są to kolejne dowody na to, iż przez lata to on mówił prawdę. Zaznaczył, że jego kampania i administracja były szpiegowane przez ludzi opłaconych przez kampanię Clinton, a gdy sprawa wychodzi na jaw, część mediów spuściła na to „zasłonę milczenia”.

„To skandal szerszy i bardziej poważny niż Watergate i ci, którzy byli w niego zamieszani i wiedzieli o tej operacji szpiegowskiej, powinni odpowiedzieć karnie” – napisał Trump.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!