Wiadomości

Szkoły katolickie w Toronto po raz pierwszy w historii w przyszłym miesiącu podniosą na maszty flagi homoseksualnej dumy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ideologia LGBT wciska się wszędzie… Na spotkaniu wirtualnym zarządu kuratorium szkół katolickich w Toronto TCDSB w czwartek wieczorem przegłosowano proklamowanie co roku w czerwcu miesiąca dumy homoseksualnej i podniesieniem flagi w biurze kuratorium i we wszystkich szkołach katolickich podległych TCDSB.

„Zdajemy sobie sprawę, że jest to ważny krok do zademonstrowania stałego zaangażowania TCDSB we wspieranie integracyjnego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla uczniów i pracowników 2SLGBTQ +” — napisali w oświadczeniu wydanym w piątek rano przewodniczący TCDSB Joe Martino i dyrektor Brendan Browne.

Głosowanie nastąpiło po tym, jak niedawno utworzony komitet doradczy 2SLGBTQ + rady zarekomendował ogłoszenie Miesiąca Dumy i podniesienie flagi w szkołach.

Przeciwko decyzji wypowiadało się wielu katolików, uznając to za śmiertelne zagrożenie misji, jaką wypełniają szkoły katolickie

Ojciec Michael Simoes, ksiądz z archidiecezji Toronto, powiedział, że podniesienie flagi byłoby „podważeniem misji TCDSB”. Nie chodzi o różnorodność, integrację i akceptację. Chodzi o konformizm, wykluczenie i nietolerancję — stwierdził.

Decyzja TCDSB o podniesieniu flagi Duma zapadła miesiąc po tym, jak Katolicka Rada Szkolna Okręgu Waterloo zagłosowała za podniesieniem flagi.

Szkoły katolickie w regionie Halton nie podniosą jednak w tym roku flagi po tym, jak ich zarząd niedawno głosował przeciwko wnioskowi.

Miesiąc dumy obchodzony jest co roku w czerwcu w Toronto. Przeciwko wypowiadał się także arcybiskup Toronto Tomasz kardynał Collins.

/goniec.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!