Wiadomości

Szkolenie poligonowe lubelskich Terytorialsów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT nie zwalniają tempa i doskonalą swoje umiejętności bojowe. Właśnie dobiegło końca pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane na poligonie w Nowej Dębie.

W okresie od 15 do 28 stycznia br., ponad 200 żołnierzy z 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty, odbyło planowe szkolenie zintegrowane w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba. Ambitne zadania, wysoka frekwencja i duże zaangażowanie żołnierzy – tak w skrócie dowódcy pododdziałów podsumowują ten poligon.

W czasie poligonu żołnierze OT doskonalili techniki strzeleckie, pracując na broni etatowej, zgodnie z pełnioną funkcją w pododdziale. Doskonalili zarówno strzelania indywidualne, jak i strzelania zgrywające w składzie pododdziału. Żołnierze realizowali również zajęcia taktyczne podczas, których samodzielnie planowali i wykonywali zadania stawiane im przez dowódców, np. obrona terenu zabudowanego, przygotowanie posterunków obserwacyjnych, planowanie i przeprowadzenie zasadzki. Doskonalili także umiejętności skrytego podejścia, maskowania w terenie oraz techniki walki wręcz.

“To był bardzo dobrze wykorzystany czas, dużo nowej wiedzy i umiejętności. Hobbystycznie zajmuje się strzelectwem, jestem instruktorem i trenerem w klubie strzeleckim, więc dla mnie na pewno mocną stroną tego poligonu były intensywne szkolenia ogniowe. Zgrupowanie poligonowe pozwoliło mi usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności.” – powiedział szer. Krzysztof Adamczuk, starszy strzelec wyborowy z 21 blp.

Warto podkreślić, że żołnierze z 21 blp, jako pierwsi w Lubelskiej Brygadzie OT zakończyli szkolenia zgrywające. Teraz rozpoczną kolejny 3-letni etap, tzw. szkolenie zaawansowane, czyli zgrywanie pododdziałów do poziomu batalionu.

W tym roku żołnierze 2 LBOT mają do wyboru jeszcze 8 terminów szkoleń zintegrowanych na poligonach i w stałych rejonach odpowiedzialności. Już 31 stycznia br. na poligon, tym razem do Wędrzyna (woj. lubuskie), wyruszą Terytorialsi z Chełma, a w drugiej turze Terytorialsi z Zamościa

por. Marta GABOREK
Oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady OT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!