Wiadomości

Szkoła w USA zamyka łazienkę dla transgenderowych uczniów po tym, jak doszło w niej do gwałtu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liceum w Wisconsin zamknęło łazienkę „dla uczniów obojętnych genderowo” po tym, jak osiemnastolatek miał wykorzystać seksualnie innego ucznia – poinformował portal LifeSiteNews.

Osiemnastoletni Austin Sauer został aresztowany – jak twierdzi biuro szeryfa hrabstwa Oneida – za napaść na tle seksualnym na dziecko, które wcześniej zwabił do neutralnej genderowo łazienki w Rhinelander High School. Dokonał przy tym aktu ekshibicjonizmu. Sauera, który jeszcze nie został osądzony, wypuszczono za kaucją w wys. 1500 dolarów. Termin rozprawy wyznaczono na kwiecień.

Po przekształceniu jednego z pomieszczeń w łazienkę dla osób neutralnych genderowo pod koniec zeszłego roku – remont był stosunkowo łatwy i kosztował niewiele – szkoła nie kryła zadowolenia. Jej władze nie przewidziały jednak, że przestrzeń dla tych osób stworzy nowe możliwości dla wykorzystywania seksualnego, do którego siłą rzeczy nie mogło dochodzić w łazienkach przeznaczonych dla konkretnej płci.

– Czy biologiczny mężczyzna, który pokazuje swoje obszary intymne kobiecie, wychodzącej z kabiny łazienki dla kobiet, jest ekshibicjonistą czy transgenderystą? Co z biologicznym mężczyzną, którego oczy wędrują, kiedy jest on w damskiej przebieralni? Pozwolenie mężczyźnie w oparciu jedynie o jego deklarację, że jest transgenderową kobietą, aby miał nieograniczony dostęp do damskich łazienek, przebieralni, pryszniców itd. ułatwi […] zachowania noszące znamiona napaści na tle seksualnym […] będzie się to zdarzać większej liczbie kobiet i dzieci — mówił już w roku 2017 Kenneth V. Lanning, którego cytuje raport.

– Toalety publiczne sprzyjają przestępstwom i od dawna były znane jako obszary, w których napastnicy szukają ofiar w sposób zaplanowany i rozmyślny — zauważył Tim Hutchison, emerytowany szeryf hrabstwa Knox w stanie Tennessee.

– Polityki dostępu do toalet w oparciu o ‘tożsamość genderową’ stwarzają realne i znaczące ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego i prywatności, w szczególności dla kobiet i dzieci — dodał emerytowany szeryf.

Więcej:
https://wpolityce.pl/swiat/489835-szkola-w-usa-zamyka-lazienke-dla-transgenderowych-uczniow

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!