Wiadomości

Szijjártó: „Bruksela i ONZ pracują nad legalizacją nielegalnej migracji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nielegalna migracja w Europie od 2015 roku przebiega w sposób zorganizowany i pod kontrolą – powiedział szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó po posiedzeniu rady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

Szijjártó zaznaczył, że Europejczycy zostali zdradzeni podczas przygotowywania paktu migracyjnego ONZ, ponieważ dokument w żaden sposób nie reprezentuje interesów europejskich. Według ministra od trzech lat trwa walka o to, czy migrację należy zatrzymać, czy organizować.

Podkreślił również, że stanowisko rządu Węgier jest niezmienne: migracja jest niebezpieczna, można i należy ją zatrzymać. Dodał, że w Europie jest problem migracyjny, a nie uchodźczy. Węgry nie traktują nielegalnych migrantów jako uchodźców i zagłosują przeciw paktowi o migracji.

Szef dyplomacji węgierskiej poinformował, że jego kraj będzie kontynuował uruchomiony w zeszłym roku program „Hungary Helps”, którego założeniem jest niesienie pomocy potrzebującym, szczególnie prześladowanym chrześcijanom w miejscu konfliktu.

W poniedziałek w Marrakeszu Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła Światowy Pakt w sprawie Migracji, ratyfikowanie dokumentu będzie miało miejsce na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!