Wiadomości

Sześciu kandydatów walczy dziś o stanowisko burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Edyta Jaszczak, Piotr Gajewski, Bogusław Golus, Arkadiusz Gralak, Robert Jętczak i Bogdan Wypij – to kandydaci na burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego w odbywających się dziś przedterminowych wyborach na burmistrza.

Wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią 17 stycznia dotychczasowego burmistrza Andrzeja Cieśli, który tę funkcję pełnił od 2006 r. Komisarz wyborczy we Włocławku 30 stycznia wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu burmistrza.

Premier pierwotnie w rozporządzeniu z 12 lutego zarządził wybory burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego na 5 kwietnia. Jednak w rozporządzeniu z 30 marca zmienił termin na 19 kwietnia, a w rozporządzeniu z 17 kwietnia – przesunął wybory o kolejny tydzień.

Poprzedni burmistrz Andrzej Cieśla zajmował to stanowisko od 2006 roku. Wcześniej był radnym miejskim i powiatowym. Z wykształcenia był historykiem, autorem m.in. monografii o Aleksandrowie Kujawskim. Zmarł w styczniu.

Z uwagi na epidemię koronawirusa wybory w Aleksandrowie Kujawskim odbędą się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

– Wydaliśmy zalecenia dotyczące środków ostrożności przy przeprowadzaniu głosowania. Przed przystąpieniem do pracy komisji wyborczej, jej przewodniczący będzie prowadził wywiad, czy członkowie w ostatnich dwóch tygodniach mieli kontakt z osobą zarażoną. Członkowie komisji będą siedzieli oddaleni od siebie, będą mieli założone rękawiczki i maseczki ochronne. Osoba, która będzie dysponowała spisem wyborczym i wydawała karty, będzie miała maseczkę i osłonę, a przed sobą szybę – powiedział dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacek Kraszewski.

/Portal Samorządowy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!