Wiadomości

Szeremietiew o presji migracyjnej: Trzeba użyć adekwatnych środków, aby granica nie była naruszana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W sytuacji zagrożenia, ataku fizycznego na granicę są przepisy prawa, które mówią, jak należy reagować. Trzeba użyć środków adekwatnych do tego, aby granica nie była naruszana. To wszystko” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Romuald Szeremietiew, ekspert ds. bezpieczeństwa.

– Dziwię się tym zachowaniom. Jesteśmy nadzwyczaj delikatni, bo podobno jacyś nieszczęśnicy chcą się tu wedrzeć i w związku z tym nie wolno im żadnej krzywdy zrobić. W związku z tym wojsko jest wystawione i Straż Graniczna postawiona w bardzo dziwnej roli. Kim oni są? Stróżami przy hotelu? Nieprawdopodobne! Ja tego pojąć nie mogę. Na co czekamy? Czekamy na to, żeby ci rozbestwieni napastnicy zabili któregoś z naszych żołnierzy? I co? Wtedy będziemy mieli uroczysty pogrzeb? I będziemy biadać, jaka to straszna rzecz się stała? Ano stała by się wtedy straszna rzecz. Ona się stać niestety może biorąc pod uwagę, że stosujemy metodę pod tytułem: byle nie drażnić, jak najłagodniej, bo nas będą krytykować, bo nas będą atakować, bo reżim Łukaszenki powie, że zachowujemy się strasznie. A wiadomo, że na opinii Łukaszenki nam bardzo zależy, żeby ona była dobra. Ja tego po prostu pojąć nie mogę – stwierdza Romuald Szeremietiew.

– W normalnych warunkach – a rozumiem, że żyjemy w czasach nienormalnych – to po prostu granica powinna być zaminowana i każdy niechciany przybysz, który usiłuje się wedrzeć – poczęstowany kulką. To wszystko – dodał Szeremietiew.

Całość:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/571340-szeremietiew-na-granicy-trzeba-uzyc-adekwatnych-srodkow

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!