Wiadomości

Szefowa YouTube składa rezygnację: Postanowiłam rozpocząć nowy rozdział

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Business Insider, Susan Wojcicki, szefowa firmy YouTube, zrezygnowała ze stanowiska. Decyzję ogłosiła pracownikom firmy w czwartek rano. Treść pisma opublikowały na swojej stronie internetowej służby prasowe YouTube.

“Dziś, po prawie 25 latach pracy, postanowiłam wycofać się z roli szefowej YouTube i rozpocząć nowy rozdział, skupiając się na rodzinie, zdrowiu i osobistych projektach, które są moją pasją” — napisała Wojcicki w liście do pracowników. “Nadszedł dla mnie właściwy czas i czuję, że mogę to zrobić, ponieważ w YouTube mamy niesamowity zespół przywódczy” — dodała.

Wojcicki w piśmie wskazała swojego następcę — jest nim Neal Mohan. “Spędziłam prawie 15 lat mojej kariery pracując z Nealem, poczynając od tego, gdy przeszedł do Google wraz z przejęciem DoubleClick w 2007 r.” — napisała Wojcicki. Dalej przekazała, że Mohan przeszedł kolejne szczeble kariery i w 2015 r. został dyrektorem ds. produktów w YouTube. “Ma wspaniałe wyczucie naszego produktu, naszego biznesu, naszych twórców i społeczności użytkowników oraz naszych pracowników. Neal będzie wspaniałym liderem dla YouTube” — skwitowała.

/businessinsider.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!