Wiadomości

Szefowa SPD chce wydalenia Schrödera z partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Współprzewodnicząca SPD Saskia Esken zażądała od byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, aby zrezygnował z członkostwa w partii. Zareagowała tak na jego wywiad dla dziennika „New York Times”, w którym polityk i pracownik Gazpromu bronił Władimira Putina.

W rozmowie z amerykańskim dziennikiem Schröder powiedział, że Władimir Putin jest „szczerze” zainteresowany zakończeniem wojny. Według niego Zachód nie powinien na to pozwolić, aby izolacja Rosji się pogłębiała, gdyż jest zdany na jej surowce. Stwierdził, że za zbrodniami w podkijowskiej Buczy nie stoi Kreml.

Po skandalicznym wywiadzie łamy niemieckich mediów wypełniły się tekstami pełnymi oburzenia. „Zwlekanie SPD z odcięciem się od Schrödera może się okazać brzemiennym w skutki wspomnieniem z pierwszej fazy rządów kanclerza Scholza” – zaznaczył premier Nadrenii Północnej–Westfalii Hendrik Wüst.

Dziś szefowa SPD Saskia Esken wezwała Schrödera do oddania legitymacji partyjnej. Oburzenia nie krył także mer Kijowa Witalij Kliczko, który w rozmowie z „Bildem” zaproponował byłemu kanclerzowi Niemiec przeprowadzkę do Moskwy. Gerhard Schröder pełni szereg funkcji w radach nadzorczych rosyjskich koncernów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!